Pierwsza relacja „od kuchni” z tworzenia kursu on-line jak zdobyć pracę będąc osobą z niepełnosprawnością

Po bardzo długim okresie tworzenia specyfikacji projektu dla Inkubatora,  4 czerwca oficjalnie ruszyliśmy z działaniami nad przygotowaniem treści kursu.

Jednym z pierwszych zaplanowanych w specyfikacji zadań było zorganizowanie zdalnych konsultacji eksperckich. Szybko jednak okazało się, że ustalenie (nawet poprzez tak użyteczne narzędzie jak Doodle) wspólnego terminu spotkania przeciąga się. Można się było tego spodziewać kiedy do współpracy zaprasza się rozchwytywanych ekspertów 🙂

Chociaż od początku było wiadomo, że będziemy pracować zdalnie to dopiero problem z ustaleniem terminu spotkania dał mi do zrozumienia, że powinniśmy położyć większy akcent na pracę asynchroniczną, a z Zooma korzystać jedynie wtedy  kiedy uznamy, że komunikacja w czasie rzeczywistym jest lepsza niż asynchroniczna. Takie podejście przybliża nas do charakteru pracy jakiej chcemy uczyć w kursie. Naszą komunikację spina Asana, oraz dokumenty Googla. Kilka osób przedstawiło się zespołowi nagrywając poprzez Zooma swoje VideoCV.

 

Przykłady jak korzystamy z ww. narzędzi w praktyce.:

Asana

Oto lista zadań przewidzianych do realizacji w Asanie
Oto lista zadań przewidzianych do realizacji na pierwszym etapie projektu. Komunikując się poprzez zadania i podzadania w Asanie nie mieszamy wątków. Możemy też przydzielać odpowiedzialność do zadań, ustalać deadliny, a nawet like’ować komentarze. W zespołowej pracy projektowej daje to dużą przewagę nad korespondencją mailową.

 

Arkusze Google 

Timeline projektu stworzonych w arkuszu Google. Aby uchwycić całość (6 miesięcy projektu), zmniejszyłem widok przeglądarki o 50%.

 

Dokumenty Google

Tabela przedstawia podział odpowiedzialności za przygotowanie poszczególnych lekcji i wywiadów Każda lekcja w tym spisie treści ma swój link. W dokumentach poszczególnych lekcji czasami komentujemy co jest jeszcze do poprawienia.

 

Poniżej przykład briefingu stworzonego przez Zooma

 

Na dzień dzisiejszy mamy już stworzone 4 teksty lekcji, więc jesteśmy przed czasem. Przygotowaliśmy już też stronę aplikacyjną dla pierwszych uczestników kursu czyli osoby z niepełnosprawnościami nieaktywnych zawodowo. Zapraszamy do udostępniania 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *